تایخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۲

حضور سردار غفاری در میزگرد خبرگزاری ایسنا

 

isna-54922

دبیر ائتلاف بزرگ یاوران امین:

اهل سکوت نیستم  .  این 6 سال شورای شهر نداشتیم !

دبیر ائتلاف بزرگ یاوران امین در انتقاد ازعملكرد شورای شهر فعلی اذعان کرد: در مشهد چیزی به عنوان شورای شهر نداشتیم؛ بلکه شورای شهرداری مشهد داشتیم، به این معنا که باند ثروت و قدرت اگر مخالف مساله‌ای بودند هرگز در شورای شهر مجال طرح و تصویب پیدا نمی کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، سردار محمد غفاری با بیان این كه از هرگونه مقامی در استانداری استعفا داده‌ام گفت: بعد از استقرار و خیمه زدن جریان انحرافی در استان امکان ادامه خدمت در هیچ پستی برای من مقدور نبود. لذا از هرگونه پذیرش مسوولیتی در استانداری استعفا داده و بیرون آمدم.

وی در خصوص ائتلاف بزرگ یاوران امین اظهار كرد: برای ایجاد ائتلاف میان جریان اصولگرا و با هماهنگی جبهه متحد اصولگرایان، پیروان خط امام و رهبری و همچنین جبهه پایداری و جریان خدمتگذاران تلاش كردم ائتلافی را به وجود بیاورم و مشتركین بین این جریان‌ها را تحت لیستی به مردم معرفی كنم.

“امین” تخلص شعری مقام معظم رهبری است

معاون سابق سیاسی استاندار خراسان رضوی گفت: با تشكیل چنین ائتلافی كه نام امین در آن تخلص شعری مقام معظم رهبری است، تصمیم گرفتیم كسانی را برای شورای شهر به مردم معرفی كنیم كه امین، صادق، پاکدست، کارآمد، اصولگرا و ولایتی باشند.

غفاری با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد خصوصیات اعضای شورای شهر عنوان کرد: امانت داری، کفایت، کارامدی، دینداری، نجابت و حسن سلوک از ویژگی‌های مورد مطلوب مقام معظم رهبری در مورد اعضای شورای شهر است. سعی می‌کنیم شورایی را معرفی کنیم که این ویژگی‌ها را دارا باشند.

دبیر ائتلاف بزرگ یاوران امین خراسان رضوی با اشاره به این كه من خودم مایل نبودم تا در انتخابات شوای شهر نامزد شوم، اظهار كرد: شورای راهبردی ائتلاف با توجه به وضعیت موجود، نظرشان این بود كه من به عنوان یكی از نامزدها معرفی شوم، من هم تبعیت کردم.

انحراف، فتنه و رانت‌خواری 3خط قرمز ائتلاف یاوران امین

وی ادامه داد: این ائتلاف دارای سه خط قرمز جدی با جریان انحرافی و فتنه از سویی و باند ثروت و قدرت یعنی كسانی كه با رانت‌خواری دستی در فعالیت اقتصادی دارند، بعنوان خط قرمز دیگر مقابله خواهد كرد.

غفاری خاطرنشان کرد: بخشی از اختلاس مالی که در برخی پروژه‌ها رخداد ناشی از عدم نظارت مسوولان مربوطه و دستگاه قضایی بود تا جایی که گاهی احساس می‌کنیم که اصلا نظارتی صورت نمی‌گیرد.

 معاون سیاسی سابق استاندار خراسان رضوی افزود: با توجه به این كه جریان‌های اصولگرا لیست نهایی خود را اعلام می کنند با مذاكراتی كه با آنها داشتم لیست نهایی ائتلاف بزرگ را اعلام خواهیم كرد.

مدیریت شهری در ضعیف‌ترین دوران به سر می‌برد

غفاری با بیان این كه شورای شهر سوم با سه چالش جدی مواجه بود، گفت: مدیریت شهری در این دوره در ضعیف‌ترین دوران خودش به سر می‌برد؛ به لحاظ معماری و شهرسازی رفاه و خدمات‌رسانی و همچنین مشكل پاركینگ؛ بدترین نوع معماری آن هم از نوع غربی در مشهد اجرا می‌شود ولی می‌بینیم كه از فرهنگ اسلامی و نبوی در نوع معماری‌ها خبری نیست.

معاون سابق سیاسی استاندار خراسان رضوی چالش دوم شورای شهر را چالشی فرهنگی دانست و افزود: سالانه میلیاردها ریال هزینه‎های فرهنگی شهرصرف طرح‎های سکولاریستی، غیر دینی و مقایر با فرهنگ رضوی و انقلابی و دفاع مقدس می‌شود.

وی با اشاره به حضور برخی از اعضای باند ثروت و قدرت در شهرداری و شورای شهر سوم اظهار كرد: كسانی كه از یک سو تکیه بر مناصب دولتی و عمومی زده و از سوی دیگر دستی در پروژه‌های میلیاردی داشته و دارند از مهمترین چالش‎های حوزه شهری اعم از شهرداری و شورای شهر است.

كسانی كه مسوولیت دولتی دارند، حق ندارند كار اقتصادی انجام دهند

وی همچنین افزود: كسانی كه در نظام مسوولیت دولتی و عمومی دارند، حق ندارند كار اقتصادی انجام دهند.

وی ضمن گلایه از دستگاه‌های نظارتی، امنیتی و قضایی استان خراسان رضوی گفت: این دستگاه‌ها باید نسبت به تخصیص پروژه‌هایی كه افراد باند ثروت و قدرت در آن دست داشتند بیشتر حساسیت نشان می‌دادند.

غفاری افزود: آنچه كه مرا در سه سال گذشته رنج داد وجود چالش‎های سه گانه بالا و بی توجهی مسئولان عالی استان به این چالش‌ها بود.

وی با بیان این كه مشهد مقدس شهر زیارتی است و پایگاه معنوی نظام جمهوری اسلامی است خاطرنشان كرد: در حوزه زیارت چالش‌هایی داشتیم که شهرداری و شورای اسلامی سوم شهر مشهد مقدس نسبت به حل آنها گام اساسی برنداشته اند.

دبیر ائتلاف یاوران امین خراسان رضوی، گسست معنوی را یكی دیگر از چالش‎های حوزه زیارت مشهد مقدس دانست و ادامه داد: وقتی زائر وارد حرم مطهر می‌شود با یك معنویت غیر قابل وصفی مواجه هست اما بعد از این كه از حرم خارج می‌شود از این معنویت آن به آن فاصله گرفته و دچار گسست معنوی می شود چرا که فضای شهری ما به لحاظ شهرسازی و معماری و فرهنگی طوری شده كه وقتی زائر از حرم بیرون می‌آید احساس می‌كند وارد شهری اروپایی شده است.

وی ماندگاری زائر را از دیگر چالش‎های حوزه زیارت دانسته و در این خصوص خاطر نشان کرد: مجاوران حضرت علی ابن موسی الرضا (علیه السلام ) باید در کنار مشکلات موجود و پرداخت هزینه های حمل و نقل ، دارو و بهداشت و اسکان و غیره که از سهم آنان به زائرین حضرت ثامن الائمه(علیه السلام ) اختصاص می یابد، بتوانند از حضور میلیونی زاارین منتفع شوند اما عدم ماندگاری زائرین که به علت گرانی اسکان کمتر از سه روز رسیده است، باعث عدم انتفاع مجاورین، خالی ماندن مراکز اقامتی و هتلها و غیره شده است.

وی گفت: ایجاد مراکز اسکان ارزان قیمت از وظایف شهرداری و شورای شهر بوده که نسبت به آن غفلت شده است.

غفاری با طرح این پرسش كه آیا شهرداری بر تذكرهای مقام معظم رهبری مبنی بر فراهم كردن شهری شایسته پایتخت معنوی ایران توجه داشته است یا خیر از عملكرد شورای شهر و شهرداری انتقاد كرد.

شورای شهر جای تسویه حساب‌های سیاسی نیست

وی در واكنش به این موضوع كه برخی معتقدند نباید افراد سیاسی وارد شورای شهر شوند، ادامه داد: به نظر من سیاسی بودن به دو معناست؛ اگر قرار باشد افراد پس از ورود به شورای شهر شروع به تسویه حساب‌های جناحی و سیاسی كنند. من هم به شدت با این موضوع مخالفم اما اگر هم معنای سیاسی بودن، دفاع از نظام، انقلاب اسلامی و ولایت مطلقه فقیه و موضع گیری در مقابل فتنه گران و براندازان است؛ مطمئن باشید كه من اهل سكوت نیستم و جان خودم و خانواده‌ام را در راه این نظام و رهبر معظم انقلاب اسلامی فدا خواهم كرد.

http://khorasan.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=45617

 

 

 

بیانیه ها و مواضع

...آرشیو...

  بسمه تعالی آخرین شاگرد برجسته جناب شیخ رجبعلی خیاط، استاد و مربی بزرگوارم، مراد دل آشفته ام، عارف واصل و کامل، حضرت استاد عزت الله مومنی در کنار استادش آرام گرفت. محمد غفاری
ادامه مطلب

لیست موردحمایت ائتلاف بزرگ «یاوران امین» درپنجمین دوره انتخابات شورای شهر مشهد مقدس با معیار  : ولایتمداری ارزشمداری کارآمدی امانت داری صداقت پاکدستی     جناب آقای حسن موحدیان فرزند صفر کد نامزد ۴۲۶۸ جناب آقای جواد داودآبادی فراهانی فرزند حمزه کد نامزد ۱۹۶۵ جناب آقای حسین رجبی فرزند علی کد نامزد ۲۱۴۷ جناب آقای محمدحسین جهان بخش مشهور به مهندس جهانبخش فرزند علیجان کد نامزد ۱۷۵۸ جناب آقای محسن لشکری مشهور به لشگری فرزند حاجی محمد کد نامزد ۴۱۱۸ جناب حجه الاسلام محمد رسول رمضانی فرزند عبدالله کد نامزد ۲۱۹۴ جناب حجه الاسلام مجید فاطمی ارفع مشهور به فاطمى - ارفع فرزند محمدرضا کد نامزد ۲۸۴۱ جناب آقای محمد سهیلی فرزند عباس کد ...
ادامه مطلب

بنابر خبری که هم اکنون از خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی یاوران امین بدستمان رسید ؛     . سردار محمد غفاری سر پرست سابق استانداری و معاون سیاسی امنیتی استان خراسان رضوی پیشنهاد مسئولیت ستاد های مردمی جناب آقای مهندس سید مصطفی میر سلیم  کاندیدای ارزشی و انقلابی دوازدهمین دوره ریاست جمهوری را پذیرفته است. خبرنگار ما اضافه کرده در پی قبول این پیشنهاد جناب آقای مهندس میرسلیم طی حکمی رسما ایشان را به عنوان ریاست ستاد منصوب کردند.        
ادامه مطلب

کلام آخر     پیام سردار محمد غفاری     بسمه تعالی برادران و خواهران عزیزم باسلام و احترام همانطور که مطلع شدید شورای محترم نگهبان قانون اسلاسی با نظر فصل الخطاب خود حداقل این بار به زعم خود بر اساس مصلحت کشور، نظام و انقلاب اسلامی، شش نفر از میان کاندیدا های دوازدهمین دوره ریاست جمهوری را  انتخاب و برخی از چهره های شناخته شده دیگر از جمله این بنده حقیر را حائز احراز صلاحیت نشناخت و از دور رقابت های انتخاباتی خارج نمود. اینجانب در تاریخ اول اردیبهشت ۱۳۹۶ هجری شمسی در نامه ای از دبیر محترم آن شورای حضرت آیت الله جنتی  در خواست تجدید نظر در بررسی صلاحیت خود را مطرح کردم ، که مقبول نیافتاد ...
ادامه مطلب

پیام تشکر سردار غفاری    
ادامه مطلب

تا آخرین قطره خون ایستاده ایم    
ادامه مطلب

قسمتی از مصاحبه با سردار غفاری   اگر برخی از مسئولان و خواص اشرافی و تجمل گرای جامعه ، مال و اموال عمومی را مهریه همسران و فرزندانشان کرده باشند از حلقومشان بیرون می کشم و به مردم باز میگردانم . دانلود فیلم
ادامه مطلب

  پیام سردار محمد غفاری بمناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران       بسم رب الشهداء و الصدیقین هر ساله ۲۹ فروردین ماه برای اینجانب ،  و همه انقلابیون یادآور روزهائیست که علی رغم توطئه های منافقین و چپی ها ، با ایستادگی امام خمینی (س) و یاران نظامی و گوش به فرمانش ، ارتش شاهنشاهی به ارتش امام عصر (عج) تبدیل شد و ره صد ساله را یک شبه پیمود. افتخار می کنم که در تمامی دوران جنگ و مبارزه  دوشادوش دلاورمردان و جان برکفان ارتش جمهوری اسلامی ایران ،در جبهه های نبرد حق علیه باطل ، لبیک گویان به نغمه (هل من ناصر) خمینی کبیر(ره)  در سنگرهای خونین  غرب و شمالغرب کشور از انقلاب ...
ادامه مطلب

        بسم الله الرحمن الرحیم برادران و خواهران بزرگوارم با سلام و تحیت        مرحله اول فرآیند ثبت نام و اعلام حضور در عرصه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری؛ با لطف الهی ، حمایت و دعای شما عزیزانم به سرآمد.         از امروز شورای محترم نگهبان ، بررسی صلاحیت کاندیداهای فراوان و پر تعداد و متنوع این دوره را آغاز کرده و بزودی کسانی که موفق به احراز صلاحیت شده باشند را به محضر ملت بزرگ و سرفراز ایران معرفی خواهد کرد.          همانگونه که بارها اینجانب اشاره و تاکید داشته ام ، عزم جدی خود را برای «مهندسی مجدد» و «نوسازی» در ساختار اجرایی کشور و همچنین ...
ادامه مطلب

              بسم الله الرحمن الرحیم إنّا لله وإنّا إلیهِ رَاجعُون هموطنان داغدیده آذری و کرد ؛ دلاور مردمان غیورِ آذربایجان قهرمان و کردستانِ پهلوان  با کمال تأثر اخبار اسفناک واقعه سیل اخیر در شمال غرب کشور را دریافت نمودم. دیدن صحنه های دلخراشِ قربانیان این حادثه غمبار و تخریب اموال و منازل آنان در استان های آذربایجان غربی ، شرقی ، اردبیل و کردستان ؛ هموطنان مسلمان و متدین ترک و کرد آن سامان برای هر بیننده ای به خصوص این حقیر که بخش زیادی از دوره جوانی خود را در میان شما عزیزان سپری کرده ام بسیا تأثر انگیز است. از خداوند تبارک وتعالی برای قربانیان این حادثه رحمت واسعه و برای بازماندگان آنان صبر جزیل ...
ادامه مطلب