تایخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۲

حاشیه های حضور سردار غفاری در میزگرد خبرگزاری ایسنا

isna-54922

غفاری: اگر مصلحت باشد اسناد 13 پرونده فساد مالی شهر را افشا خواهم كرد

مفیدی: اگر مستندی پیدا شود كه شورای شهر انحرافی داشته است، ارایه كنید

میزگردی كه با حضور دبیران ائتلاف‌های شورای شهر مشهد در خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) برگزار شد با حاشیه‌هایی همراه بود كه در نهایت دو تن از حاضرین جلسه خواستار برگزاری مناظره‌ شدند.
 به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه خراسان،
 مفیدی در این جلسه در واكنش به اظهارات سردار غفاری مبنی بر وجود فضای سكولاریستی و غیر دینی ضعف مدیریت و فساد در حوزه شهری شهر مشهد گفت: نسبت دادن سكولار به مدیران شهری سخن كاملا بی‌ربطی است؛ ایشان با نوع صحبت‌های خود در واقع به عده‌ زیادی توهین كردند ما هم همواره براساس موازین انقلاب و مشی امام راحل (ره) حركت می‌كنیم؛ به نظر این سخنان بی‌ربطی است و سردار غفاری نسبت به این موضوع‌ها توجیه نشده‌اند.
 غفاری در ادامه خطاب به مفیدی اظهار كرد: اگر بیان وجود فساد در دهها پروژه عظیم شهری و بی توجهی به چالشهای حوزه زیارت ( گسست معنوی و عدم ماندگاری زائرین) و ضعف در مدیریت شهری و تجاوز به حقوق مردم ادعایی باطل است؟ پس باید نظر سه میلیون شهروند که نسبت به شماها انتقاد دارند ادعایی باطل و بی منطق باشد.   معاون سابق سیاسی استاندار خراسان رضوی در خصوص فساد مالی صورت گرفته در برخی پروژه‌های شهری خاطر نشان كرد: 13 پروژه ی عظیم شهری توسط مسئولین استان بررسی و گزارش شد که وجود فساد در 6 پروژه از آنها به تصویب ناظرین اعزامی از وزارت كشور رسیده و غیر قانونی بودن آنهامحرز شناخته شد و به مبادی مربوطه جهت رسیدگی ارسال شده است .    غفاری از پروژه تقاطع خیام  که درآن پروژه مبلغی حدود 540 میلیارد تومان به مردم مشهد مقدس ظلم شده است نام برد .
 مفیدی در واكنش به اظهارات غفاری تصریح كرد: دوران اینگونه ادعاها گذشته است؛ این شعار و روش را برخی‌ها برای به دست آوردن مقبولیت بیشتر میان مردم به كار می‌بردند؛ اگر مستندی پیدا شود كه ما انحرافی داشته‌ایم، ارایه كنید.
 غفاری با بیان این كه شما در سایت رسمی دوستداران مشهد مطالبی را در خصوص رای ندادن به افراد سیاسی مطرح كرده‌اید اظهار كرد: اگر سیاسی بودن به معنای موضع گرفتن در مقابل براندازان، انحراف، فتنه و اهانت به مقام معظم رهبری است صحیح می‌گویید، من شخصی سیاسی هستم، اما اگر منظورتان این است كه شورای شهر جای تسویه حساب‌های سیاسی نیست بنده با شما كاملا موافقم؛ همچنین شما در خودتان در این سایت گفته بودید كه ما شورای شهر نیستیم شورای شهرداری هستیم و این نقدی جدی بر عملكرد شورای شهر است.
 مفیدی در این جلسه ضمن تایید این سخن اظهار كرد: در سایت رسمی ما چنین مطلبی منتشر نشده است؛ بله، بازهم می‌گویم، ما شورای شهرداری هستیم به این دلایل كه شورای شهر به  دلیل عدم تفویض اختیارات منعكس شده از طریق مجلس محترم در قوانین برنامه توسعه پنج ساله اعم از برنامه دوم، سوم، چهارم و پنجم در دولت‌های گذشته و فعلی تبدیل به شورای شهرداری شده است.
 معاون سابق سیاسی استاندار خراسان رضوی با انتقاد از شعار جمعیت دوستداران مشهد كه مبنی بر “عقلانیت و كارآمدی” است، گفت: مقام معظم رهبری برای شهردار شاخص‌های چون امانت‌داری، دینداری، كارامدی،‌كفایت، نجابت، و حسن سلوك را عنوان كرده‌اند، ولی شما تنها به عقلانیت و کارآمدی که شعار رسمی کارگزاران و جریانهای سکولار می باشد بسنده کرده اید .
 مفیدی در این خصوص خاطر نشان كرد: ما پیروی مقام معظم رهبری هستیم؛ اما بهتر است عده‌ای از دوستان بدانند كه مقام ولایت سرقفلی نیست كه بخواهند برخی را با آن به چالش بكشند.
 سردار مولوی در واكنش به اظهاراتی كه میان مفیدی و سردار غفاری رد و بدل شد، اظهار كرد: بی‌انصافی است كه حریم انسانی و اخلاقی خود را در یك جلسه چند نفره نادیده بگیریم، ما اگر دستگاه‌های نظارتی را قبول داریم باید آنها را فصل الخطاب قرار دهیم.
 وی با بیان این كه راه اثبات خودمان ناسزا گفتن به دیگران نیست، عنوان كرد: اگر پیرو رهبری هستیم باید قوت‌های فعلی شورای شهر را تقویت و نقاط ضعف را برطرف كنیم.
 شایان ذكر است كه
 در این جلسه سردار غفاری و مهندس مفیدی آمادگی خود را جهت برگزاری مناظره‌ای در خبرگزاری ایسنا اعلام كردند.

http://khorasan.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=45629

بیانیه ها و مواضع

...آرشیو...

  بسمه تعالی آخرین شاگرد برجسته جناب شیخ رجبعلی خیاط، استاد و مربی بزرگوارم، مراد دل آشفته ام، عارف واصل و کامل، حضرت استاد عزت الله مومنی در کنار استادش آرام گرفت. محمد غفاری
ادامه مطلب

لیست موردحمایت ائتلاف بزرگ «یاوران امین» درپنجمین دوره انتخابات شورای شهر مشهد مقدس با معیار  : ولایتمداری ارزشمداری کارآمدی امانت داری صداقت پاکدستی     جناب آقای حسن موحدیان فرزند صفر کد نامزد ۴۲۶۸ جناب آقای جواد داودآبادی فراهانی فرزند حمزه کد نامزد ۱۹۶۵ جناب آقای حسین رجبی فرزند علی کد نامزد ۲۱۴۷ جناب آقای محمدحسین جهان بخش مشهور به مهندس جهانبخش فرزند علیجان کد نامزد ۱۷۵۸ جناب آقای محسن لشکری مشهور به لشگری فرزند حاجی محمد کد نامزد ۴۱۱۸ جناب حجه الاسلام محمد رسول رمضانی فرزند عبدالله کد نامزد ۲۱۹۴ جناب حجه الاسلام مجید فاطمی ارفع مشهور به فاطمى - ارفع فرزند محمدرضا کد نامزد ۲۸۴۱ جناب آقای محمد سهیلی فرزند عباس کد ...
ادامه مطلب

بنابر خبری که هم اکنون از خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی یاوران امین بدستمان رسید ؛     . سردار محمد غفاری سر پرست سابق استانداری و معاون سیاسی امنیتی استان خراسان رضوی پیشنهاد مسئولیت ستاد های مردمی جناب آقای مهندس سید مصطفی میر سلیم  کاندیدای ارزشی و انقلابی دوازدهمین دوره ریاست جمهوری را پذیرفته است. خبرنگار ما اضافه کرده در پی قبول این پیشنهاد جناب آقای مهندس میرسلیم طی حکمی رسما ایشان را به عنوان ریاست ستاد منصوب کردند.        
ادامه مطلب

کلام آخر     پیام سردار محمد غفاری     بسمه تعالی برادران و خواهران عزیزم باسلام و احترام همانطور که مطلع شدید شورای محترم نگهبان قانون اسلاسی با نظر فصل الخطاب خود حداقل این بار به زعم خود بر اساس مصلحت کشور، نظام و انقلاب اسلامی، شش نفر از میان کاندیدا های دوازدهمین دوره ریاست جمهوری را  انتخاب و برخی از چهره های شناخته شده دیگر از جمله این بنده حقیر را حائز احراز صلاحیت نشناخت و از دور رقابت های انتخاباتی خارج نمود. اینجانب در تاریخ اول اردیبهشت ۱۳۹۶ هجری شمسی در نامه ای از دبیر محترم آن شورای حضرت آیت الله جنتی  در خواست تجدید نظر در بررسی صلاحیت خود را مطرح کردم ، که مقبول نیافتاد ...
ادامه مطلب

پیام تشکر سردار غفاری    
ادامه مطلب

تا آخرین قطره خون ایستاده ایم    
ادامه مطلب

قسمتی از مصاحبه با سردار غفاری   اگر برخی از مسئولان و خواص اشرافی و تجمل گرای جامعه ، مال و اموال عمومی را مهریه همسران و فرزندانشان کرده باشند از حلقومشان بیرون می کشم و به مردم باز میگردانم . دانلود فیلم
ادامه مطلب

  پیام سردار محمد غفاری بمناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران       بسم رب الشهداء و الصدیقین هر ساله ۲۹ فروردین ماه برای اینجانب ،  و همه انقلابیون یادآور روزهائیست که علی رغم توطئه های منافقین و چپی ها ، با ایستادگی امام خمینی (س) و یاران نظامی و گوش به فرمانش ، ارتش شاهنشاهی به ارتش امام عصر (عج) تبدیل شد و ره صد ساله را یک شبه پیمود. افتخار می کنم که در تمامی دوران جنگ و مبارزه  دوشادوش دلاورمردان و جان برکفان ارتش جمهوری اسلامی ایران ،در جبهه های نبرد حق علیه باطل ، لبیک گویان به نغمه (هل من ناصر) خمینی کبیر(ره)  در سنگرهای خونین  غرب و شمالغرب کشور از انقلاب ...
ادامه مطلب

        بسم الله الرحمن الرحیم برادران و خواهران بزرگوارم با سلام و تحیت        مرحله اول فرآیند ثبت نام و اعلام حضور در عرصه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری؛ با لطف الهی ، حمایت و دعای شما عزیزانم به سرآمد.         از امروز شورای محترم نگهبان ، بررسی صلاحیت کاندیداهای فراوان و پر تعداد و متنوع این دوره را آغاز کرده و بزودی کسانی که موفق به احراز صلاحیت شده باشند را به محضر ملت بزرگ و سرفراز ایران معرفی خواهد کرد.          همانگونه که بارها اینجانب اشاره و تاکید داشته ام ، عزم جدی خود را برای «مهندسی مجدد» و «نوسازی» در ساختار اجرایی کشور و همچنین ...
ادامه مطلب

              بسم الله الرحمن الرحیم إنّا لله وإنّا إلیهِ رَاجعُون هموطنان داغدیده آذری و کرد ؛ دلاور مردمان غیورِ آذربایجان قهرمان و کردستانِ پهلوان  با کمال تأثر اخبار اسفناک واقعه سیل اخیر در شمال غرب کشور را دریافت نمودم. دیدن صحنه های دلخراشِ قربانیان این حادثه غمبار و تخریب اموال و منازل آنان در استان های آذربایجان غربی ، شرقی ، اردبیل و کردستان ؛ هموطنان مسلمان و متدین ترک و کرد آن سامان برای هر بیننده ای به خصوص این حقیر که بخش زیادی از دوره جوانی خود را در میان شما عزیزان سپری کرده ام بسیا تأثر انگیز است. از خداوند تبارک وتعالی برای قربانیان این حادثه رحمت واسعه و برای بازماندگان آنان صبر جزیل ...
ادامه مطلب