تایخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۶

«مهندسی مجدد» … اصلی ترین شعار سردار محمد غفاری

 

سردار محمد غفاری با شعار « مبارزه با فساد سازمان یافته» ، «بازنگری» در ساختار اجرایی کشور و «مهندسی مجدد» صبح امروز رسما وارد کارزار انتخابات شد .

 

 



به گزارش خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی یاوران امین صبح امروزچهارشنبه ساعت ۱۱، سردارمحمد غفاری سرپرست سابق و معاون سیاسی – امنیتی اسبق  استانداری خراسان رضوی با شعار «مهندسی مجدد» ، «مبارزه با فساد سازمان یافته» و «بازنگری» در ساختار اجرایی کشور جهت ثبت نام درانتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در ساختمان وزارت کشور حاضر شد .

 

 

 

  • سردارمحمدغفاری درگفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی یاوران امین در مورد دلیل حضور خود در عرصه انتخابات این دوره ریاست جمهوری اذعان داشت :

ایجاد و گسترش عدالت اجتماعی یکی از اهداف اصلی انقلاب اسلامی و سرفصل های مهم قانون اساسی بوده است و در کلام بنیان گذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی و مقام معظم رهبری به عنوان یک اصل اساسی بیان گردیده است . علیرغم موفقیت های چشمگیرنظام ، دربرخی عرصه ها ، متاسفانه باید گفت این مهم آنچنانکه باید تحقق نیافته و حتی در بازه هایی از زمان در جهت خلاف آن گام برداشته و از آن فاصله گرفته ایم .

 

  • وی درمورد علل اصلی چالش های موجود درکشور گفت :

علل وعوامل این ناکامی ، علاوه برجنگ و تحریم و فشارهای سیاسی خارجی ؛ چالش ها و معضلات بیشماری است که در ابعاد اقتصادی ، فرهنگی واجتماعی دامن ساختار اجرایی کشور را آلوده نموده است .

  • سرپرست سابق استانداری خراسان رضوی درمورد ریشه های معضلات و مشکلات اقتصادی ، فرهنگی- اجتماعی کشور بیان داشت :

درباره ریشه این مشکلات همواره دو نظریه وجود داشته و دارد ؛ یک نظریه مربوط کسانی است که از اول انقلاب یک دست در قدرت و دست دیگر بر ثروت نهاده و سر نیز ، در سودای  غرب  و غرب گرایی دارند . این گروه ، منشاء همه مشکلات مورد اشاره را «دینی» بودن نظام ، انقلاب و آرمان ها  و اندیشه های امام خمینی  و «ولایت مداری» ملت مسلمان کشورعزیزمان میدانند .

نظریه دیگر ، مربوط به اکثریتی است که به عکس گروه اول ، معتقدند  تمام مشکلات داخلی کشور از یک سو ، ناشی از ضعف «مدیریتی» ، ضعف اعتقادی  «نافرمانی» از دین و ولایت  و امام است و از سوی دیگر ، وجود دستان ناپاک ، فساد سازمان یافته و افسار گسیخته در سیستم و ساختار اجرایی کشور می باشد ؛ که به این وضعیت «سرطان ناکارآمدی» گفته می شود .

 

 

  • این استاد دانشگاه در ادامه افزود :

اکنون با توجه به فرصت اندکی که برای عبورازمهمترین «پیچ فرا استراتژیک تاریخی»  برایمان باقی مانده است ، که یا از آن إن شاءالله به مدد الهی و عنایات حضرت بقیه الله (عج) به سلامت عبور می کنیم و یا خدای ناخواسته خواهیم شکست و فرو خواهیم ریخت و در پی آن ، آرمان های مردم سالاری دینی نیز به فراموشی سپرده میشود ؛ لذا بیش از دو راهکار در مقابل خود نداریم :

یک راه؛ این است که اجازه دهیم این معضلات ، به خصوص در حوزه  اقتصادی، ادامه پیدا کند و فشارش آنقدر بر توده های محروم و مستضعف افزایش یابد که گلایه مندی مردم تبدیل به یأس و سرخوردگی شود و ایشان مسیری غیر از جریان فعلی کشور را پیگیری نموده و راهِ چاره ای برای خود پیدا کنند . مسلم است که این راهکار ، اولا؛ ضد انقلابی و خائنانه است . ثانیا ؛ آن چنان   در تمامی ابعاد هزینه هایی را بر کشور متحمل خواهد نمود ، که بسیار مخاطره آمیز وغیر قابل جبران خواهد بود ؛ که می تواند موجودیت کشور را مورد تهدید جدی قرار دهد .

  • غفاری متذکر گردید :

راهکار دوم اینست که بیاییم آستین غیرت و جهاد مقدس را بالا زده و با یک «مهندسی مجدد»به منظور «نوسازی» و پیرایش سیستم اجرایی از نافرمانی ، آلودگی ، ضعف  و ناکارآمدی ، نظام را ازفسادسازمان یافته فعلی وتباهی ویرانگربرهانیم وبا یک «جراحیِ» عمیقِ اقتصادی– اجتماعی ، راهی جدید و تازه  را برای برپایی «عدالت اجتماعی» اسلام در برابر خود بگشائیم .

 

  • معاون سیاسی – امنیتی اسبق استان خراسان رضوی در خصوص اهداف و برنامه های خود از شرکت در عرصه رقابت های انتخابات ریاست جمهوری گفت :

هدف اصلی من در این اقدام بزرگ انجام تکلیف الهی ؛ برای «مهندسی مجدد» ، «نوسازی» ، «بازنگری» و «بازسازی» در ساختار اجرایی کشور، جهت بازگرداندن آن ، از جریان انحرافی و بیمارگونه ی ناکارآمدی و فساد ، نافرمانی  و ولایت گریزی و اشرافیت و تجمل خواهی  به مسیر اصلی و درست جهت تحقق «دولت اسلامی» است ؛ و همچنین جامه عمل پوشاندن به فلسفه وجودی انقلاب اسلامی ، «جمهوری اسلامی» و« ولایت» ؛ یعنی برپایی «عدالت اجتماعی» به معنی دقیق و حقیقی آن و اجرای کامل قانون اساسی می باشد .

 

 

  • جانشین فرهنگی اسبق کل سپاه و معاون تبلیغات بنیاد حفظ ونشرآثارستاد کل نیروی مسلح در مورد اهداف دیگر خود اظهار داشت :

هدف دیگر من از شرکت در این دوره از انتخابات عبارت است از :

تبدیل دولت ارباب های اشرافی و تجمل گرا به دولتی برگرفته از آموزه های دینی و صدرصد «خدمت گزار» به ملت بزرگ ایران است ؛ چراکه سیره و رفتار اولیاء معصوم الهی علیهم السلام در طول تاریخ اینگونه بوده و همچنین بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (س) و مقام معظم رهبری حفظه الله ، پیرو این سیره و سلوک بوده وهستند ؛ ودیگر آنکه هدف اینجانب اجرای کامل قانون اساسی به ویژه اصول ۴۴ و۱۴۲ آن است .

 

 

  • محمد غفاری کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پایان گفت :

این مسیری است  که ما را به حکومت اسلامی ، مردم سالاری دینی و حاکمیت ارزشهای اسلامی و ولایتمداری  نزدیکتر مینماید و قطعا کشور را از این ضعف و فساد افسار گسیخته ، که موجب فقر ، رکود تورمی ، بیکاری ، انسداد فضای کسب و کار و صد ها آسیب اجتماعی همچون اعتیاد و طلاق و فحشا شده است رها میسازد  .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پایگاه اطلاع رسانی یاوران امین نیز برای  ایشان آرزوی پیروزی و موفقیت دارد .

 

 

بیانیه ها و مواضع

...آرشیو...

  بسمه تعالی آخرین شاگرد برجسته جناب شیخ رجبعلی خیاط، استاد و مربی بزرگوارم، مراد دل آشفته ام، عارف واصل و کامل، حضرت استاد عزت الله مومنی در کنار استادش آرام گرفت. محمد غفاری
ادامه مطلب

لیست موردحمایت ائتلاف بزرگ «یاوران امین» درپنجمین دوره انتخابات شورای شهر مشهد مقدس با معیار  : ولایتمداری ارزشمداری کارآمدی امانت داری صداقت پاکدستی     جناب آقای حسن موحدیان فرزند صفر کد نامزد ۴۲۶۸ جناب آقای جواد داودآبادی فراهانی فرزند حمزه کد نامزد ۱۹۶۵ جناب آقای حسین رجبی فرزند علی کد نامزد ۲۱۴۷ جناب آقای محمدحسین جهان بخش مشهور به مهندس جهانبخش فرزند علیجان کد نامزد ۱۷۵۸ جناب آقای محسن لشکری مشهور به لشگری فرزند حاجی محمد کد نامزد ۴۱۱۸ جناب حجه الاسلام محمد رسول رمضانی فرزند عبدالله کد نامزد ۲۱۹۴ جناب حجه الاسلام مجید فاطمی ارفع مشهور به فاطمى - ارفع فرزند محمدرضا کد نامزد ۲۸۴۱ جناب آقای محمد سهیلی فرزند عباس کد ...
ادامه مطلب

بنابر خبری که هم اکنون از خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی یاوران امین بدستمان رسید ؛     . سردار محمد غفاری سر پرست سابق استانداری و معاون سیاسی امنیتی استان خراسان رضوی پیشنهاد مسئولیت ستاد های مردمی جناب آقای مهندس سید مصطفی میر سلیم  کاندیدای ارزشی و انقلابی دوازدهمین دوره ریاست جمهوری را پذیرفته است. خبرنگار ما اضافه کرده در پی قبول این پیشنهاد جناب آقای مهندس میرسلیم طی حکمی رسما ایشان را به عنوان ریاست ستاد منصوب کردند.        
ادامه مطلب

کلام آخر     پیام سردار محمد غفاری     بسمه تعالی برادران و خواهران عزیزم باسلام و احترام همانطور که مطلع شدید شورای محترم نگهبان قانون اسلاسی با نظر فصل الخطاب خود حداقل این بار به زعم خود بر اساس مصلحت کشور، نظام و انقلاب اسلامی، شش نفر از میان کاندیدا های دوازدهمین دوره ریاست جمهوری را  انتخاب و برخی از چهره های شناخته شده دیگر از جمله این بنده حقیر را حائز احراز صلاحیت نشناخت و از دور رقابت های انتخاباتی خارج نمود. اینجانب در تاریخ اول اردیبهشت ۱۳۹۶ هجری شمسی در نامه ای از دبیر محترم آن شورای حضرت آیت الله جنتی  در خواست تجدید نظر در بررسی صلاحیت خود را مطرح کردم ، که مقبول نیافتاد ...
ادامه مطلب

پیام تشکر سردار غفاری    
ادامه مطلب

تا آخرین قطره خون ایستاده ایم    
ادامه مطلب

قسمتی از مصاحبه با سردار غفاری   اگر برخی از مسئولان و خواص اشرافی و تجمل گرای جامعه ، مال و اموال عمومی را مهریه همسران و فرزندانشان کرده باشند از حلقومشان بیرون می کشم و به مردم باز میگردانم . دانلود فیلم
ادامه مطلب

  پیام سردار محمد غفاری بمناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران       بسم رب الشهداء و الصدیقین هر ساله ۲۹ فروردین ماه برای اینجانب ،  و همه انقلابیون یادآور روزهائیست که علی رغم توطئه های منافقین و چپی ها ، با ایستادگی امام خمینی (س) و یاران نظامی و گوش به فرمانش ، ارتش شاهنشاهی به ارتش امام عصر (عج) تبدیل شد و ره صد ساله را یک شبه پیمود. افتخار می کنم که در تمامی دوران جنگ و مبارزه  دوشادوش دلاورمردان و جان برکفان ارتش جمهوری اسلامی ایران ،در جبهه های نبرد حق علیه باطل ، لبیک گویان به نغمه (هل من ناصر) خمینی کبیر(ره)  در سنگرهای خونین  غرب و شمالغرب کشور از انقلاب ...
ادامه مطلب

        بسم الله الرحمن الرحیم برادران و خواهران بزرگوارم با سلام و تحیت        مرحله اول فرآیند ثبت نام و اعلام حضور در عرصه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری؛ با لطف الهی ، حمایت و دعای شما عزیزانم به سرآمد.         از امروز شورای محترم نگهبان ، بررسی صلاحیت کاندیداهای فراوان و پر تعداد و متنوع این دوره را آغاز کرده و بزودی کسانی که موفق به احراز صلاحیت شده باشند را به محضر ملت بزرگ و سرفراز ایران معرفی خواهد کرد.          همانگونه که بارها اینجانب اشاره و تاکید داشته ام ، عزم جدی خود را برای «مهندسی مجدد» و «نوسازی» در ساختار اجرایی کشور و همچنین ...
ادامه مطلب

              بسم الله الرحمن الرحیم إنّا لله وإنّا إلیهِ رَاجعُون هموطنان داغدیده آذری و کرد ؛ دلاور مردمان غیورِ آذربایجان قهرمان و کردستانِ پهلوان  با کمال تأثر اخبار اسفناک واقعه سیل اخیر در شمال غرب کشور را دریافت نمودم. دیدن صحنه های دلخراشِ قربانیان این حادثه غمبار و تخریب اموال و منازل آنان در استان های آذربایجان غربی ، شرقی ، اردبیل و کردستان ؛ هموطنان مسلمان و متدین ترک و کرد آن سامان برای هر بیننده ای به خصوص این حقیر که بخش زیادی از دوره جوانی خود را در میان شما عزیزان سپری کرده ام بسیا تأثر انگیز است. از خداوند تبارک وتعالی برای قربانیان این حادثه رحمت واسعه و برای بازماندگان آنان صبر جزیل ...
ادامه مطلب