تایخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۶

دومین مصاحبه اختصاصی یاوران امین با سردار محمد غفاری

تاریخ  ۱۹فروردین ۱۳۹۶

  دومین مصاحبه ((پایگاه اطلاع رسانی یاوران امین)) با سردار محمدغفاری یکی از کاندیداهای احتمالی

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

 

یاوران امین : هدف از ترتیب دادن این مصاحبه ، پاسخ به چند سوال مطرح شده از سوی دوستان در فضاهای مجازی و همچنین خبرگزاری ها میباشد.

حضور جنابعالی در این عرصه تا چه حد ضروری میباشد

به عنوان اولین سوال بفرمایید با توجه به اینکه در یکی دو روز گذشته تحولاتی در جبهه اصولگرایی رخ داد و برخی از کاندیداها اقدام به علنی کردن حضور خود در انتخابات  کردند و برخی هم به ظاهر انصراف دادند و جبهه در حال تلاش برای رسیدن به وحدت جدیدی است حضور جنابعالی در این عرصه تا چه حد ضروری میباشد.


سردارغفاری
  :

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله الذی اشهدنا مشهد اولیائه فی رجب

ضمن عرض سلام و تبریک اعیاد ماه رجب و آرزوی توفیق برای همه هموطنان عزیز، برادران و خواهران بزرگوار و  شما دوستان عزیزم .

 

وحدت و انسجام داخلی یکی از مهمترین مؤلفه های اقتدار

و قدرت ملی محسوب می شود

همانطور که مقام معظم رهبری در سخنرانی نوروزی اشاره فرمودند اولویت همه نیروهای انقلاب در  اولویت اول ، تلاش برای برگزاری انتخاباتی باشکوه و با حضور حداکثری مردم میباشد ، این مهم در شرایط منطقه ای و بین المللی فعلی اهمیتی صد چندان هم  یافته است ، چرا که که خود این حضور دهها میلیونی مردم در پای صندوق های رأی و آفریدن جلوه های وحدت و انسجام داخلی یکی از مهمترین مؤلفه های اقتدار و قدرت ملی محسوب می شود .

بنابراین حضور هریک از کاندیداهای متعدد با گرایش ها ، اندیشه ها و توانایی های گوناگون  از این جهت  که می تواند موجب با شکوه تر برگزار شدن انتخابات  شود و گامی در راستای گرم تر کردن تنور انتخابات باشد ، نه تنها مذموم نیست که امری پسندیده و ممدوح نیز هست .

 

می توان درباره  همکاری سایر کاندیداهای همسو تصمیم گرفت

 

حضورهر کاندیدا اگر بتواند تعداد شرکت کنندگان در انتخابات را افزایش دهد گامی در راستای تحقق فرمایش مقام معظم رهبری حفظه الله  و وحدت ملی است که از وحدت درون گفتمانی ارزشمندتر و بلکه اولی است .

البته بله ، پس از احراز صلاحیتها توسط اعضای محترم شورای نگهبان و بعد ازاینکه  کاندیداهای محترم  برنامه های خود را ارائه نمودند چنانچه با مراجعه به افکار عمومی که انشاء الله به صورت علمی ودرست انجام می شود ، درصورتی که معلوم شد یکی از آنان از اقبال بیشتری برخوردار است وبرنامه های وی بیشترمورد توجه مردم قرار گرفته است و می تواند گره کورمعضلات اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی را باز کند ؛ می توان درباره  همکاری سایر کاندیداهای همسو تصمیم گرفت و از هر جبهه یک نفر در صحنه رقابت ها باقی بماند که البته این  گامی مثبت خواهد بود .

 

یاوران امین :  گویا برخی چهره های شاخص اصولگرا نیز در پی همین امر هستند؟

 

 

 


سردارغفاری
  :

اینجانب مایل به اظهار نظر در خصوص سایر کاندیداها نیستم و برای همگی آرزوی توفیق دارم اما اینکه چهارنفر بنشینند و برای دیگران تصمیم بگیرند ، تا حالا که خیلی جواب نداده ؛ انشاء الله این بار موفق بشوند و در نهایت خروجی همه این تلاشها به نفع کشور، مردم و انقلاب اسلامی باشد باشد .

 

یاوران امین :  چنانچه جریان اصولگرا در نهایت به یک کاندیدای واحد برسد موضع شما چه خواهد بود؟

 

 

 


سردارغفاری
  :

در این باره اجازه بدهید به چند نکته بی پرده  و صریح اشاره بکنم :

    اولا ؛  رقیب اصلی من در این دوره از انتخابات تنها «سرطان ناکارآمدی» و «فساد سازمان یافته» و مدیریت شده است که بخش مهمی ازسیستم اجرایی کشور را درگیر کرده و موجب چالش های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی در کشور شده  وکمر مردم مؤمن و متدین به خصوص قشر مستضعف  را خم کرده  است. بنا براین ما رقیب هیچ کاندیدا و جبهه و حزبی خاصی نیستیم  .

 

 

برنامه ام ریشه کنی فسادی است که امروز باید با

«مهندسی مجدد» و«نوسازی» و« جراحی» برداشته شود

    ثانیاً ؛ اینجانب با وجود کمال احترامی که  برای همه جریانات سیاسی کشور، به ویژه جریان ارزشی و اصولگرا و نمایندگان و کاندیداهای آنها قائلم لیکن ، با هیچ کدام عقد اخوتی نبستم و مذاکره ای نکردم و نخواهم کرد . من بصورت مستقل به عرصه انتخابات وارد شده ام و برنامه ام ریشه کنی فسادی است که اگر امروز با «مهندسی مجدد» و«نوسازی» و« جراحی» برداشته نشود معلوم نیست دیگر این فرصت برای ما پیش بیاید و این خسارت جبران ناپذیر است .

 

 

همکاری سایر کاندیداها با وی امری پسندیده و مورد انتظار همه دلسوزان انقلاب است

نکته سومی وجود دارد و آن اینکه ؛ چرا و به چه حقی ما باید از حضور چهره های جدید و دور از دایره بسته مدیران و مسولانی که همواره دستی در قدرت و دست دیگری در ثروت دارند ؛ بودند و هستند جلوگیری کنیم ؟

علی رغم سه نکته ای که گفتم بازهم تاکید می کنم ؛ چنانچه پس از مرحله احراز صلاحیتها و پس از اعلام برنامه های کاندیداها ، پس از مراجعه به افکار عمومی (از طریق نظر سنجی های جامع و علمی) معلوم شود از بین دو یا چند کاندیدا که تقریبا با یکدیگر همسو میباشند ، یکی با اقبال بیشتری مواجه شده همکاری سایر کاندیداها با وی امری پسندیده و مورد انتظار همه دلسوزان انقلاب است .

 

 

یاوران امین : سردار با توجه به سابقه شما در طول بیست سال گذشته که از مناطق عملیاتی بازگشتید و عملا وارد کارهای فرهنگی ، سیاسی و… شدید ، چراشما درجبهه مردمی نیروهای انقلاب(اصولگرایان) حاضر نشده اید؟

 

 


سردارغفاری
  :

همانگونه که در پاسخ سوال قبلی  عرض کردم ، من اگرچه برای همه طیف ها و جناح ها  و کاندیداهای پیدا و پنهان این دوره از انتخابات احترام خاص و ویژه ای قائل هستم ، لیکن مایل نبودم  در این خصوص با هیچ یک از جریانها مذاکره کنم و وارد دسته بندی هایی شوم که ته آن و آخرش معلوم نیست.

 

وابسته به خط «ولایت» ،

یعنی تبعیت محض از مقام معظم رهبری حفظه الله تعالی

و طرف مردم شریف و مومن هستم

 

ازطرف دیگرهمانطورکه بارها تاکید داشته ام ، من هردو جناح کشوررا دو بال انقلاب می دانم . معیار برای من برای گزینش جریان گروه و افراد تنها «مؤمن و متدین» بودن آنان به ارزش ها و اصول اسلام و انقلاب و امام (س) ، «ولایتمداری» ،  «مردمی» بودن و «ساده زیستی» ،  دور بودن از زندگی اشرافی و تجملی ، «استکبار ستیزی» و  شجاعت در برخورد با فساد سازمان یافته است . بنابراین ورود در یک دسته و جناح  نه تنها فقط  ما را محدود تر خواهد کرد ضمنا معلوم نیست  سودی هم  دربر داشته باشد .

مجدداً تاکید میکنم من تنها وابسته به خط «ولایت» ، یعنی تبعیت محض از مقام معظم رهبری حفظه الله تعالی و طرف مردم شریف و مومنی هستم که طاقت آنها در زیر بارمشکلات اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی که نتیجه «ناکارآمدی» و فساد در دو دولت دهم و یازدهم هست به انتها رسیده است .

 

هر جناحی که سوابقش نشان دهد از

فرمایشات مقام معظم رهبری تبعیت محض و

بی چون چرا نموده است ارجح میباشد

باز تاکید می کنم من رقیب این کاندیدا و آن کاندیدا نیستم ، تنها رقیب من در این عرصه «ناکار آمدی» و «فساد افسار گسیخته» اقتصادی و اجتماعی است . من رقیب چالش ها و آسیب هایی هستم که کمر مردم را خم کرده است و دشمنان نظام اسلامی را به طمع انداخته و رهبری معظم انقلاب (حفظه الله) را «ناخشنود» کرده است و به تعبیری هرکسی به این نظام ، انقلاب ، اسلام ، ولایت ، مردم ، جوانان ، اندیشمندان و نخبگان  دل بسته است و از وضع موجود نگران است و خون دل می خورد ، در جناح و طریق «انقلاب اسلامی»  است .

من هم تا به امروز سعی کرده ام سرباز کوچکی در کنار این لشکریان مخلص و خادمین به اسلام و انقلاب  باشم . اما به نظر من هر جناحی که سوابقش نشان دهد از فرمایشات مقام معظم رهبری تبعیت محض و بی چون چرا نموده است ارجح میباشد و بنده نیز نه فقط در این عرصه بلکه تا آخرعمر، خود را خدمتگزارِ دوستداران و تابعین ولایت میدانم و برای نیل به اهداف مقدس نظام اسلامی از هیچ اقدامی فروگذار نخواهم کرد .

 

 

یاوران امین : با تشکر از وقتی که در اختیار ما قرار دادید، اگر بعنوان سخن آخر پیامی دارید بفرمایید ؟

 

 


سردارغفاری
 :

ضمن تشکراز شما ، در ایام معنوی پیشرو ازهمه هموطنان به ویژه جوانان عزیزی که توفیق شرکت در مراسم معنوی اعتکاف را دارند تقاضا دارم در این شرایط حساس و عجیب داخلی ، منطقه ای و بین المللی برای سربلندی کشور و ملت عزیزمان در انتخابات آینده وهمچنین طول عمر و عزت مقام معظم رهبری (ارواحنا فداه) و تعجیل در ظهور مولایمان حضرت بقیه الله (عجل الله تعالی فرج الشریف) دعا کنند.

 

 

بیانیه ها و مواضع

...آرشیو...

  بسمه تعالی آخرین شاگرد برجسته جناب شیخ رجبعلی خیاط، استاد و مربی بزرگوارم، مراد دل آشفته ام، عارف واصل و کامل، حضرت استاد عزت الله مومنی در کنار استادش آرام گرفت. محمد غفاری
ادامه مطلب

لیست موردحمایت ائتلاف بزرگ «یاوران امین» درپنجمین دوره انتخابات شورای شهر مشهد مقدس با معیار  : ولایتمداری ارزشمداری کارآمدی امانت داری صداقت پاکدستی     جناب آقای حسن موحدیان فرزند صفر کد نامزد ۴۲۶۸ جناب آقای جواد داودآبادی فراهانی فرزند حمزه کد نامزد ۱۹۶۵ جناب آقای حسین رجبی فرزند علی کد نامزد ۲۱۴۷ جناب آقای محمدحسین جهان بخش مشهور به مهندس جهانبخش فرزند علیجان کد نامزد ۱۷۵۸ جناب آقای محسن لشکری مشهور به لشگری فرزند حاجی محمد کد نامزد ۴۱۱۸ جناب حجه الاسلام محمد رسول رمضانی فرزند عبدالله کد نامزد ۲۱۹۴ جناب حجه الاسلام مجید فاطمی ارفع مشهور به فاطمى - ارفع فرزند محمدرضا کد نامزد ۲۸۴۱ جناب آقای محمد سهیلی فرزند عباس کد ...
ادامه مطلب

بنابر خبری که هم اکنون از خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی یاوران امین بدستمان رسید ؛     . سردار محمد غفاری سر پرست سابق استانداری و معاون سیاسی امنیتی استان خراسان رضوی پیشنهاد مسئولیت ستاد های مردمی جناب آقای مهندس سید مصطفی میر سلیم  کاندیدای ارزشی و انقلابی دوازدهمین دوره ریاست جمهوری را پذیرفته است. خبرنگار ما اضافه کرده در پی قبول این پیشنهاد جناب آقای مهندس میرسلیم طی حکمی رسما ایشان را به عنوان ریاست ستاد منصوب کردند.        
ادامه مطلب

کلام آخر     پیام سردار محمد غفاری     بسمه تعالی برادران و خواهران عزیزم باسلام و احترام همانطور که مطلع شدید شورای محترم نگهبان قانون اسلاسی با نظر فصل الخطاب خود حداقل این بار به زعم خود بر اساس مصلحت کشور، نظام و انقلاب اسلامی، شش نفر از میان کاندیدا های دوازدهمین دوره ریاست جمهوری را  انتخاب و برخی از چهره های شناخته شده دیگر از جمله این بنده حقیر را حائز احراز صلاحیت نشناخت و از دور رقابت های انتخاباتی خارج نمود. اینجانب در تاریخ اول اردیبهشت ۱۳۹۶ هجری شمسی در نامه ای از دبیر محترم آن شورای حضرت آیت الله جنتی  در خواست تجدید نظر در بررسی صلاحیت خود را مطرح کردم ، که مقبول نیافتاد ...
ادامه مطلب

پیام تشکر سردار غفاری    
ادامه مطلب

تا آخرین قطره خون ایستاده ایم    
ادامه مطلب

قسمتی از مصاحبه با سردار غفاری   اگر برخی از مسئولان و خواص اشرافی و تجمل گرای جامعه ، مال و اموال عمومی را مهریه همسران و فرزندانشان کرده باشند از حلقومشان بیرون می کشم و به مردم باز میگردانم . دانلود فیلم
ادامه مطلب

  پیام سردار محمد غفاری بمناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران       بسم رب الشهداء و الصدیقین هر ساله ۲۹ فروردین ماه برای اینجانب ،  و همه انقلابیون یادآور روزهائیست که علی رغم توطئه های منافقین و چپی ها ، با ایستادگی امام خمینی (س) و یاران نظامی و گوش به فرمانش ، ارتش شاهنشاهی به ارتش امام عصر (عج) تبدیل شد و ره صد ساله را یک شبه پیمود. افتخار می کنم که در تمامی دوران جنگ و مبارزه  دوشادوش دلاورمردان و جان برکفان ارتش جمهوری اسلامی ایران ،در جبهه های نبرد حق علیه باطل ، لبیک گویان به نغمه (هل من ناصر) خمینی کبیر(ره)  در سنگرهای خونین  غرب و شمالغرب کشور از انقلاب ...
ادامه مطلب

        بسم الله الرحمن الرحیم برادران و خواهران بزرگوارم با سلام و تحیت        مرحله اول فرآیند ثبت نام و اعلام حضور در عرصه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری؛ با لطف الهی ، حمایت و دعای شما عزیزانم به سرآمد.         از امروز شورای محترم نگهبان ، بررسی صلاحیت کاندیداهای فراوان و پر تعداد و متنوع این دوره را آغاز کرده و بزودی کسانی که موفق به احراز صلاحیت شده باشند را به محضر ملت بزرگ و سرفراز ایران معرفی خواهد کرد.          همانگونه که بارها اینجانب اشاره و تاکید داشته ام ، عزم جدی خود را برای «مهندسی مجدد» و «نوسازی» در ساختار اجرایی کشور و همچنین ...
ادامه مطلب

              بسم الله الرحمن الرحیم إنّا لله وإنّا إلیهِ رَاجعُون هموطنان داغدیده آذری و کرد ؛ دلاور مردمان غیورِ آذربایجان قهرمان و کردستانِ پهلوان  با کمال تأثر اخبار اسفناک واقعه سیل اخیر در شمال غرب کشور را دریافت نمودم. دیدن صحنه های دلخراشِ قربانیان این حادثه غمبار و تخریب اموال و منازل آنان در استان های آذربایجان غربی ، شرقی ، اردبیل و کردستان ؛ هموطنان مسلمان و متدین ترک و کرد آن سامان برای هر بیننده ای به خصوص این حقیر که بخش زیادی از دوره جوانی خود را در میان شما عزیزان سپری کرده ام بسیا تأثر انگیز است. از خداوند تبارک وتعالی برای قربانیان این حادثه رحمت واسعه و برای بازماندگان آنان صبر جزیل ...
ادامه مطلب